Hopp til hovedmeny Hopp til innhold Hopp til søk Hopp til kontaktinformasjon Forsiden
Av:  Haldis Lauksund
Publisert:  22.10.2015
 
Oppdatert: 03.01.2017

Kommunestyret

Det er 35 representantar i Stord kommunestyre. I valperioden 2015-2019 er fordelinga mellom partia slik:

Høgre: 6
Senterpartiet: 3
Kristeleg Folkeparti: 3
Venstre: 1
Miljøpartiet dei grøne: 1
Arbeidarpartiet: 11
Sosialistisk Venstreparti: 4
Framstegpartiet: 4
Stordlisto: 2

Medlemar i Stord kommunestyre

Klikk her for varamedlemar

Arbeidarpartiet

Portrett av Harry HerstadHarry Herstad
Ordførar
Arbeidarpartiet

E-post: harry.herstad@stord.kommune.no 
Telefon 53 49 66 33 
Mobil: 908 60 915

 

 Portrett av Jakob Bjelland
Jakob Bjelland

Varaordførar
Senterpartiet

E-post: jabj1972@hotmail.com
Mobil: 908 27 918

 

Gaute Straume Epland
Arbeidarpartiet

E-post: gepland@gmail.com 
Mobil: 954 46 307

 

Lene Susann Pilskog
Lene Susann Pilskog
Arbeidarpartiet

E-post: lenepilskog@gmail.com
Mobil: 481 51 058

 

Portrett av Bente Bjelland
Bente Bjelland

Arbeidarpartiet

E-post: bebj@fitjar.kommune.no
Mobil: 476 86 208

 

Portrett av Edgar Inge Damås


Edgar Inge Damås

Arbeidarpartiet

E-post: edgar.inge.damas@kvaerner.com
Telefon: 53 41 53 64
Mobil: 950 76 168

 

Sigurd Sævareid
Arbeidarpartiet

E-post: sigurd.saevareid@kvaerner.com

Mobil: 954 19989

 

 

Portrett av Jan Terje AlsakerJan Terje Alsaker
Arbeidarpartiet

E-post: jta@sklbb.no
Mobil: 901 91 202

 

Portrett av Marit Tislevoll OdlandMarit Tislevoll Odland
Arbeidarpartiet

E-post: marit.tislevoll.odland@sklbb.no
Mobil: 977 55 749

 

Portrett av Nils Tore Gram Økland
Nils Tore Gram Økland

Arbeidarpartiet

E-post: nils.okland@hsh.no
Mobil: 917 56248

 

Asbjørn Aasheim
Arbeidarpartiet

E-post: asbjorn@m-a.no
Mobil: 488 44 584

 

Pål Ankervold
Arbeidarpartiet

E-post: pal.ankervold@kvaerner.no
Telefon: 406 42 340 (arb)
Mobil: 474 46 208

 

Framstegspartiet

 

 

Portrett av Sigbjørn FramnesSigbjørn Framnes
Framstegspartiet

E-post: sigbjorn.framnes@gmail.com
Telefon: 53 49 47 97 
Mobil: 900 62 055

 

 

Portrett av Johan Inge SærstenJohan Inge Særsten
Framstegspartiet

E-post: johan.inge.saersten@sklbb.no
Mobil: 916 81 592

 

Portrett av Linda Grundtvig
Linda Grundtvig

Framstegspartiet

E-post: linda-grundtvig@hotmail.com
Mobil: 906 91 290

 

Portrett av Inger Lill AasheimInger Lill Aasheim
Framstegspartiet

E-post: inger.lill.aasheim@stord.kommune.no
Mobil: 906 05 002

 

Høgre

 

 Portrett av Liv Kari Eskeland                               
Liv Kari Eskeland
Høgre

E-post: liv.kari.eskeland@stord.kommune.no  
Mobil: 975 52 018

 

Portrett av Helge VieHelge Einar Vie
Høgre

E-post: hvie@broadpark.no
Telefon: 53 40 42 30
Mobil: 915 93 032

 

Sverre Olav Svarstad
Høgre

E-post: sverre.olav.svarstad@sklbb.no
Mobil: 906 60 466

 

Reidunn Aasheim
Høgre

E-post: reidunn.aasheim@stord.kommune.no

Mobil: 416 85894

 

Geir Kannelønning
Høgre

E-post: geir.kannelonning@stord.kommune.no  
Mobil: 908 70657

 

 

Portrett av Fredrik LitleskareFredrik Ugland Litleskare
Høgre

E-post: fredrik.litleskare@sklbb.no
Telefon: 53 41 69 09
Mobil: 930 14 160

 

Kristeleg Folkeparti

 

Portrett av Torbjørn Brosvik
Torbjørn Brosvik

Kristeleg Folkeparti

E-post: tbrosvik@gmail.com
Mobil: 402 40 468

 

Portrett av Randi Nysæter
Randi Agnete Nysæter

Kristeleg Folkeparti

E-post: randi.nysaeter@gmail.com
Mobil: 414 65 680

 

 

Portrett av Kjetil Eldøy


Kjetil Eldøy

Kristeleg Folkeparti

E-post: keldoe@online.no
Mobil: 950 13 794

 

Miljøparitet Dei Grøne

 

Portrett av John Tonnesen
John F. Tonnessen

Miljøpartiet Dei Grøne

E-post: john.tonnesen@stord.kommune.no
Mobil: 997 75 554

 

Senterpartiet

 

Portrett av Silje VatnaSilje Vatna
Senterpartiet

E-post: silje.vatna@gmail.com
Mobil:

 

Portrett av Esther Aasen Bjelland
Esther Aasen Bjelland

Senterpartiet

E-post: esther.aasen.bjelland@stord.kommune.no:
Mobil: 975 52 097

 

Sosialistisk Venstreparti

 

Portrett av Nils Magne BlålidNils Magne Blålid
Sosialistisk Venstreparti

E-post: nils.magne.blalid@stord.kommune.no
Telefon: 53 49 66 94
Mobil: 473 14 600

 

Hilde Mathea Hildal Hauglid
Sosialistisk Venstreparti

E-post: hhauglid@gmail.com
Mobil: 922 03 436

 

Vegar Moe
Sosialistisk Venstreparti

E-post: vegarmoe@hotmail.com
Mobil: 975 85 029

 

Portrett av Kjellbjørg Lunde
Kjellbjørg Lunde

Sosialistisk Venstreparti

E-post: kjellbjorg.lunde@gmail.com
Mobil: 957 70 083

 

Stordlisto 

 

Margareth Ottesen Mjønes
Stordlisto

E-post:  margareth.ottesen.mjones@stord.kommune.no
Mobil: 928 13994 

 
Leif Magne Hole

Stordlisto

E-post: palma-ho@online.no
Mobil:  416 87 131

 

Venstre

 

Portrett av Geir AngeltveitGeir Angeltveit
Venstre

E-post: Angeltveit88@gmail.com
Telefon: 404 01 753

 





 

Politisk sekretariat

E-post: post@stord.kommune.no

Marit Annie Åkra

Tlf. 53 49 66 53

Kommunestyret
Formannskapet
Komité for næring, miljø og kultur
Den særskilde klagenemd
Valstyret
Valnemnda 

Haldis Lauksund

Tlf. 53 49 66 90

Komité for oppvekst og utdanning
Komité for rehabilitering, helse og omsorg
Forvaltningsstyret
Eldrerådet
Rådet for funksjonshemma

.

Stord kommune
Postboks 304
5402 Stord
Leveringsadresse:
Borggata 2
5417 Stord
Ope: måndag-fredag 8-15.30

Telefon: 53 49 66 00
E-post: post@stord.kommune.no
Kontonr: 8420.07.00014
Kommunenr. 1221
Org.nr: 939866914

Ansvarleg redaktør: Magnus Mjør
Nettredaktør: Haldis Lauksund
Teknisk ansvarleg: Leif-Arne Helland


Kultur- og verdiplakat

Fairtrade-logo Miljøfyrtårn-logo MOT-logo Bu i sunnhordland-logo

Utvikla i samarbeid med: Sem & Stenersen